Category
Workshops&Atölyeler

After Effects ile Animasyon Atölyesi

Uygulama yoğunluklu atölyemizde, ilk iki hafta program ve kullanılacak araçların tanıtımına ağırlık verilecek, ardından başlangıçtan orta seviyeye doğru farklı projeler üzerinden animasyon prensipleri ve kullanım teknikleri gösterilecektir.
Atölyenin amacı; atölye süreci sonunda öğrenciye, yaratıcı ve etkili animasyon tasarımı için gerekli bilgiyi ve kabiliyeti kazandırmaktır.

6 haftalık atölyenin içeriği:

*Adobe After Effects Program Tanıtımı
*Dijital Animasyona Giriş
*Animasyon Kompozisyonunda Text Kullanımı
*Başlangıç Seviye Animasyon Porjesi Yapımı
*Orta Seviye Animasyon Projesi Yapımı 1
*Orta Seviye Animasyon Projesi Yapımı 2
***Katılımcıların kişisel bilgisayarlarını getirmeleri gerekmektedir.

Atölye Liderleri:

Batıkan Özev: 2017 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarımı Bölümü Canlandırma Filmi Yapımı ve Yönetimi Anasanat Dalı’ndan birincilikle mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince ve sonrasında reklam ve sinema sektöründeki birçok projede karakter tasarımcı ve animatör olarak çalışmıştır. 2D karakter tasarımı ve animasyonu, hareketli grafik tasarımı, illüstrasyon, grafik tasarım, video montaj, karikatür alanlarında işler yapmaktadır. 3D karakter modelleme ve animasyon alanında eğitimine devam etmektedir. Sektörde freelancer olarak aktif bir şekilde halen çalışmaktadır.

Doğukan Özev: 2013 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümünden birincilikle mezun olmuştur. Eğitiminin ardından sektördeki birçok projede aktif olarak yer almıştır. Grafik tasarım, vektörel 2D karakter tasarımı ve animasyonu alanlarında yetkindir. Freelancer olarak çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.

Süre: 6 Hafta
Katılım 10 kişi ile sınırlıdır.
Ön kayıt zorunludur.